Baca temizliği evler ve işyerleri için çok önemli bir zorunluluk olduğu gibi alsancak bölgesindeki yapılar için de zorunluluktur. Bundan dolayı da Alsancak ta baca temizliği, periyodik olarak yapılmalıdır. Böylece işletmelerde farklı nedenlerden dolayı oluşan gazların, dışarıya tahliyesinde herhangi bir sorun çıkmayacaktır.

Alsancak bölgesindeki avmlerde yapıların kullandıkları gaz ve diğer yakıtlar, normal yapılara göre çok daha fazladır ve bundan dolayı da bacaların tıkanması çok daha kısa sürede gerçekleşmektedir. Oluşan gaz miktarına göre yılda bir ya da üç defaya kadar baca temizliğinin yapılması gerekebilir. Bu periyodik temizliklerin mutlak surette yapılması ve aksatılmaması gerekir. Aksi durumda ortaya çıkacak olan sonuç, insanların hayatlarını tehdit edecektir.

Restaurant bölgelerinde bulunan yapıların çıkarmış oldukları gazların türleri çok daha farklıdır ve buna bağlı olarak bacalarda oluşan tıkanıkların farklı şekilde temizlenmesi gerekebilir. Alsancak ta baca temizliği için öncelikle yetkili bir firmadan yardım alınması gerekir. Bu alanda yetkili olmayan firmaların yapacakları temizlik yeterli olmayacağı gibi işlem sonunda verdikleri raporda geçersiz kabul edilmektedir. Bundan dolayı mutlaka yetkili olan firmaların temizlik yapması gerekiyor.

Baca temizliği yapılmadan önce detaylı bir inceleme yapılması ve temizliğin nasıl yapılacağının planlanması gerekmektedir. Daha sonra ise güvenlik önlemleri alınarak önce fiziksel temizliğe başlanmalıdır. Çünkü direkte temizlik ürünlerinin kullanılması, istenilen sonucu vermeyebilir. Fiziki temizlik ile kaba birikintiler alınır ve daha sonra kimyasal temizleyiciler kullanılacak detaylı olarak baca temizliği yapılır. Böylece işlem sorunsuz bir şekilde tamamlanacaktır.

Baca temizliği yapıldıktan sonra gerekli kontrollerin detaylı olarak yapılması gerekir. Gerek yapılan temizlik ile ilgili gerekse de bacanın genel durumu kontrol edilmelidir. Çünkü biriken yağlar ve partiküller bazı çatlakların görünmesini engeller ve temizlik sonrasında bunlar çok daha net bir şekilde ortaya çıkar.

Kontrollerde normal olmayan bir durumla karşılaşılırsa bu durum yapı sahibine bildirilir ve söz konusu sorunun giderilmesi gerektiği söylenir. Bu işlemlerin sonucunda ise bacalar işlevini sorunsuz bir şekilde yerine getirmeye devam edecektir.

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Adı Soyadı